Ti - fly x

SUV mezi tříkolkami

Extrém v naprostém pohodlí

Plnohodnotné odpružení v kombinaci s 26” koly dělá z Ti-FLY X výjimečný stroj, který přímo vybízí k dlouhým jízdám, které brzy budete nazývat extrémními. A je úplně jedno, jestli extrémní bude délka, kterou ujedete po asfaltu, nebo obtížnost terénu, a nebo množství endorfínů, které se vám během vyjížďky vyplaví do krve. Ti-FLY X je už od pohledu unikátní stroj, ve kterém jsme propojili veškerá námi vyvinutá inovativní řešení, s naší láskou pro cestování, dovádění v terénu a extrémní cyklistiku ve všech jejích podobách.

Nejnovější technika

Na “X-ku” jsme se opravdu vyřádili. Ke známým inovacím v podobě širokého zadního náboje s pevnou osou Syntace a k převratnému přednímu titanovému odpružení, jsme přidali ještě možnost vybavit jej širokými plusovými pneumatikami velikosti 26×3”, moderním řazením 1×12 SRAM Eagle s kazetou 10 až 50 zubů a případně i doslova neurvalým elektropohonem Shimano Steps E8000, který nenajdete u jiného lehokolového výrobce. Troufáme si tvrdit, že Ti-FLY X je špičkou ve svém oboru.

samostatná kategorie

Ti-FLY X je natolik odlišný od jakékoliv jiné tříkolky, že pro sebe definuje novou kategorii. Je to opravdové SUV mezi tříkolkami. Je mnohem svižnější než neohrabané fatové tříkolky. Má velké zdvihy předního i zadního odpružení a špičkové jízdní vlastnosti na asfaltu i mimo něj, které si navíc můžete v mnoha směrech nastavit. Tři 26” kola mu dávají vyšší posez a výbornou průjezdnost skrze obtížné pasáže trasy, jenž jste se rozhodli překonat. Na silnici vám poskytne výjimečný rozhled a v terénu s ním zažijete naprosto boží zábavu. Naší volbou by byl i pro dlouhé expedice napříč kontinenty.

technologie

Plynulé posouvání sedačky

Už od roku 2000 si myslíme, že kolo by se mělo přizpůsobit jezdci, a ne jezdec kolu. Proto jsme už u našeho prvního kola představili nastavitelnou sedačku, a to jak ve sklonu, tak ve vzdálenosti od pedálů. S každým dalším vývojovým stupněm jsme představili přesnější nastavení, až jsme v roce 2013 dospěli k nastavení bez jakýchkoliv pozic. Jeho základem je posuvná objímka, kterou vyrábíme jak pro rovné trubky našich tříkolek a některých kol, tak v zahnuté verzi pro lehokola.

F2F U – Fold to flat ultra

Kromě složení přední části navíc můžete otočit i zadní vidlici, která je tvarovaná tak, aby krásně zapadla pod zadní část rámu. Tím z tříkolky vznikne neuvěřitelně malé zavazadlo, které snadno umístíte do kufru malého auta a nebo do naší transportní brašny, pokud s tříkolkou chcete letět třeba na dovolenou. To vše během zhruba 5 minut a bez nářadí.

Skládací mechanismus

V roce 2015 jsme představili nový skládací mechanismus, na který jsme náležitě hrdi. Záleželo nám na tom, aby byla i skládací tříkolka náležitě tuhá, a aby bylo skládání hladké a snadno proveditelné. Zkušenosti stovek jezdců AZUBích tříkolek potvrzují, že se nám úkol podařilo splnit.


Skládací řídítka

Trvalo nám hodiny a hodiny, než jsme vymysleli a následně navrhli pravděpodobně ta nejdokonalejší skládací řídítka ve světě ležatých tříkolek. O počtu prototypů se raději ani zmiňovat nebudeme.

VÝHODY A NEVÝHODY

  •  Mají větší setrvačnost a tudíž rychleji jedou po rovinatých úsecích
  • snadněji překonávají nerovnosti
  • je jednodušší na ně koupit pořádné pláště, či duše.
  • na kole máte jen jeden rozměr kol, takže nemusíte s sebou vláčet dvě náhradní duše a postačí vám případně jen jeden plášť
  • Mnohým lidem se kombinace tří stejných velkých kol také líbí.
  • je to velká tříkolka, která je oproti svým menším sourozencům navíc i širší, protože vpředu používá fatové náboje šíře 135mm.
  • Musíte na ni mít patřičně velké místo na uskladnění a do našeho vozíku pro TRIcon a Ti-FLY se rozhodně nevejde.
  • Posez na “X-ku” vyšší než na nižším Ti-FLY 20 či 26. Máte tedy lepší rozhled, ale horší stabilitu.
  • V rychlých průjezdech zatáčkami se musíte pořádně naklánět a pokud to rozpálíte v terénu, bude to divoká jízda plná euforie, ale budete se také muset pořádně držet.

technická specifikace

Celková šířka910 mm
Celková výška900 mm – 1200 mm
Celková délka2 080 mm
Šířka stopy755 mm
Rozvor1 330 mm
Světlá výška185 mm (2,35″ tyres)
Výška sezení390 mm – 430 mm
Rozsah nastavení sedačky34 – 52 degrees
Výška šlapacího středu485 mm – 555 mm
Nosnost110 kg
Max. šířka pláště76 mm (3″)
Šířka při polovičním složení910 mm (650 mm bez předních kol a blatníků)
Délka při polovičním složení1350 mm
Výška při polovičním složení700 mm
Nejmenší velikost při složení840 x 720 x 350 mm