Švýcarská KOBA = "custom made"

Proč název Koba aneb trochu z historie

Zakladatelem a majitelem značky je Ján Koba, bývalý československý reprezentant v silniční cyklistice, který v roce 1982 emigroval do Švýcarska. Po ukončení aktivní závodní kariéry založil v roce 1991 značku Koba bikes. Se Phillipem Quadererem kontaktovali tchajwanského výrobce hliníkových rámů na veletrhu ve Frankfurtu a objednal první hardtail rámy pro horská kola. Jeho požadavem však bylo vybrat si komponenty sám a sestavit kolo podle svých požadavků. Tak vznikla kola KOBA s mottem custom made, vyladěná do nejmenších detailů podle přání majitele. 

Poslání

Systém kol KOBA je postavený na míru.  Hliníkové a uhlíkové rámy si vyrábí společnost sama. Doplňkové díly (řidítky, sedlovky apod.) se vyrábějí v její spolupráci, má tedy přímý vliv na kvalitu, hmotnost a design Velký důraz klade společnost právě na váhu kola. Především komponenty kola ovlivňují jeho hmotnost. Výhodou těchto kol je, že si můžete komponenty vybrat sami. Což u sériového kola prostě nelze. Hmotnost samotného rámu přitom tvoří pouze 10 – 15 % z celkové hmotnosti. Samotný nákladný a lehký rám proto není zárukou lehkého kola. Z toho důvodu je kladen důraz na výběr součástí. Tento vytvořený zakázkový systém zaručuje koordinované komponenty, proto nikdy nepodceňujte výběr součástí kola.

 

 

 

Současnost

Dnes Koba nabízí 18 různých rámových modelů, vyrábí špičkové karbonové stroje v individuálních designech a s velmi nízkou váhou v kategorii XC hardtail, XC full a enduro, kde kompletní vývoj a testování rámů probíhá přímo ve Švýcarsku.

 

 

 

Chceš mít jedinečné kolo?